ترس از دندان‌پزشکی

مقابله با ترس از رفتن به مطب دندان‌پزشکی

بعضی از افراد به خاطر ترس و اضطراب از رفتن به دندان‌پزشکی کناره گیری میکنند شاید دلایل این ترس ناشی از صداهای ناخوشایند ، ترس از درد و دلایل ناشناخته دیگر گاه به انچنان اضطرابی منجر می‌شود. اضطراب خفیف قبل از رفتن نزد دندان‌پزشک طبیعی است، اما غفلت از سلامتی خود به عنوان نتیجه، تنها راه حل نیست.

مقابله با ترس از رفتن به مطب دندان‌پزشکی
در اینجا چند راه برای از بین بردن ترس از دندان‌پزشکی که در همهٔ ما وجود دارد برای شما فهرست کرده‌ایم:

دندان‌پزشک مناسبی انتخاب کنید
به دنبال دندان‌پزشکی باشید که نه تنها با مهارت و شایسته، بلکه مراقب و صبور بوده و ترس شما را درک کند. آنلاین جستجو کنید، از دیگر افراد در مورد دندان‌پزشکانشان سوال کنید و با یک خط ارجاع دندان‌پزشکی تماس بگیرید. مطمئن شوید که در مورد اضطراب خود حتما با دستیار پاسخگوی تلفن صحبت می‌کنید و ببینید برای بیماران مشابه شما در گذشته چه اقداماتی صورت داده‌اند.

حواس خود را پرت کنید
برای بسیاری از افراد، ترس از دندان‌پزشکی ریشه در صدای ترسناک دریل دارد. اگر این مشکل شما نیز هست، در مورد اینکه ایا می‌توانید از هدفون استفاده کرده و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، سوال کنید. این کار حتی سروصدای اتاق بغل را هم کم می‌کند. اگر دیدن چیزی یا صحنه‌ای ناراحتتان می‌کند، عکسی از کسی یا چیزی با خود ببرید تا به ان نگاه کنید.

صحیح تنفس کنید
بسیاری از مشکلات در مطب دندان‌پزشکی از تنفس سریع و یا حبس نفس در سینه ناشی شده و به نوبهٔ خود شما را بیشتر دچار تنش می‌کند. به جای این کار، تمرین کنید که با تمرکز بر نقطه‌ای بروی سقف، حاشیه لامپ، یک تصویر نقاشی، و یا هر چیزی که شما را قادر می‌سازد ارام و اهسته و از طریق دهان و بینی تنفس کنید، کنترل بیشتری بروی خود داشته باشید.

بلند صحبت کنید
قرار نیست برای تحمل درد در مطب دندان‌پزشکی جایزه‌ای بگیرید. اگر احساس درد یا ناراحتی می‌کنید، بلند بگویید. می‌توانید از قبل علامتی را تمرین کنید که به دندان‌پزشک نشان دهد که کار خود را متوقف کند، چیزی مثل بلند کردن دست و یا سه چشمک پشت سر هم. اگر بدانید عمل دردناک در صورت لزوم متوقف می‌شود، احساس کنترل بیشتری خواهید کرد.

رایحه درمانی
رایحه‌های اشنا و ارامبخش می‌توانند در هوای استریل اطراف صندلی دندان‌پزشکی معجزه بیافرینند. میوه مورد علاقه خود را به همراه ببرید، چند قطره از روغن معطر مورد علاقه‌تان را بروی یک کارت ریخته و یا کیسه‌ای عطر گل در کنار خود داشته باشید تا به ارامش شما کمک کرده و یاداور ان باشند که محیطی که اکنون در ان قرار دارید موقت است.

به یاد داشته باشید: ترس از دندان‌پزشک طبیعی است، اما نباید سلامت دهان و بدن خود را به خاطر ان قربانی کنید

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی