تهران ، مجیدیه شمالی ، خیابان استاد حسن بنا ، نبش خیابان خسرو آبادی ، ساختمان ایرانیان ، پلاک 1 ، واحد 10

مقابله با ترس از رفتن به مطب دندان‌پزشکی

مقابله با ترس از رفتن به مطب دندان‌پزشکی
مدیر
ترس از دندان‌پزشکی

دندان‌پزشکی ، بعضی از افراد به خاطر ترس و اضطراب از رفتن به دندان‌پزشکی کناره گیری میکنند شاید دلایل این ترس ناشی از صداهای ناخوشایند ، ترس از درد و دلایل ناشناخته دیگر گاه به انچنان اضطرابی منجر می‌شود. اضطراب خفیف قبل از رفتن نزد دندان‌پزشک طبیعی است، اما غفلت از سلامتی خود به عنوان نتیجه، تنها راه حل نیست.

مقابله با ترس از رفتن به مطب دندان‌پزشکی

در اینجا چند راه برای از بین بردن ترس از دندان‌پزشکی که در همهٔ ما وجود دارد برای شما فهرست کرده‌ایم:

دندان‌پزشک مناسبی انتخاب کنید

به دنبال دندان‌پزشکی باشید که نه تنها با مهارت و شایسته، بلکه مراقب و صبور بوده و ترس شما را درک کند. آنلاین جستجو کنید، از دیگر افراد در مورد دندان‌پزشکانشان سوال کنید و با یک خط ارجاع دندان‌پزشکی تماس بگیرید. مطمئن شوید که در مورد اضطراب خود حتما با دستیار پاسخگوی تلفن صحبت می‌کنید و ببینید برای بیماران مشابه شما در گذشته چه اقداماتی صورت داده‌اند.

حواس خود را پرت کنید

برای بسیاری از افراد، ترس از دندان‌پزشکی ریشه در صدای ترسناک دریل دارد. اگر این مشکل شما نیز هست، در مورد اینکه ایا می‌توانید از هدفون استفاده کرده و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، سوال کنید. این کار حتی سروصدای اتاق بغل را هم کم می‌کند. اگر دیدن چیزی یا صحنه‌ای ناراحتتان می‌کند، عکسی از کسی یا چیزی با خود ببرید تا به ان نگاه کنید.

صحیح تنفس کنید

بسیاری از مشکلات در مطب دندان‌پزشکی از تنفس سریع و یا حبس نفس در سینه ناشی شده و به نوبهٔ خود شما را بیشتر دچار تنش می‌کند. به جای این کار، تمرین کنید که با تمرکز بر نقطه‌ای بروی سقف، حاشیه لامپ، یک تصویر نقاشی، و یا هر چیزی که شما را قادر می‌سازد ارام و اهسته و از طریق دهان و بینی تنفس کنید، کنترل بیشتری بروی خود داشته باشید.

بلند صحبت کنید

قرار نیست برای تحمل درد در مطب دندان‌پزشکی جایزه‌ای بگیرید. اگر احساس درد یا ناراحتی می‌کنید، بلند بگویید. می‌توانید از قبل علامتی را تمرین کنید که به دندان‌پزشک نشان دهد که کار خود را متوقف کند، چیزی مثل بلند کردن دست و یا سه چشمک پشت سر هم. اگر بدانید عمل دردناک در صورت لزوم متوقف می‌شود، احساس کنترل بیشتری خواهید کرد.

رایحه درمانی

رایحه‌های اشنا و ارامبخش می‌توانند در هوای استریل اطراف صندلی دندان‌پزشکی معجزه بیافرینند. میوه مورد علاقه خود را به همراه ببرید، چند قطره از روغن معطر مورد علاقه‌تان را بروی یک کارت ریخته و یا کیسه‌ای عطر گل در کنار خود داشته باشید تا به ارامش شما کمک کرده و یاداور ان باشند که محیطی که اکنون در ان قرار دارید موقت است.

به یاد داشته باشید: ترس از دندان‌پزشک طبیعی است، اما نباید سلامت دهان و بدن خود را به خاطر ان قربانی کنید

بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص

متخصص ارتودنسی

دکتر متخصص

دکتر متخصص

بهترین متخصص

دکتر متخصص

دکتر متخصص ارتودنسی یکی از بهترین ها می باشد دکتر نیما بنی اسد عضو هیئت علمی دانشگاه و یکی از برجسته ترید اساتید متخصص حوزه ارتودنسی می باشند دکتر نیما بنی اسد تا به حال 4 کتاب در حوزه تخصصی ارتودنسی و آزمون بورد تخصص منتشر کرده اند

متخصص ارتودنسی دکتر می باشد که علاوه بر توانایی عمومی دندان پزشکی تخصص ویژه در مرتب کردن دندان و ارتودنسی ثابت و متحرک برای کودکان و بزرگسالان می باشد

دکتر نیما بنی اسد متخصص ارتودنسی در شهر تهران می باشد ، کلینیک اول دکتر نیما بنی اسد در مجیدیه شمالی می باشد و کلینیک دوم در سعادت آباد می باشد

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی یک دوره دو ساله مجزا باید علاوه بر مقطع دندانپزشکی درس بخوند تا متخصص ارتودنسی شود