آنچه ما ارائه می دهیم

انواع ارتودنسی

شما در هر سن و شرایطی می توانید اقدام به ارتودنسی نمایید و از لذت داشتن یک لبخند زیبا بهره مند شوید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

دکترای تخصصی ارتودنسی دندان و ناهنجاری‌های فک و صورت

آشنایی با دکتر بنی اسد

من دکتر نیما بنی اسد متخصص ارتودنسی هستم متولد سال 1364 در تهران ، بیشتر از 10 سال سابقه درمان ارتودنسی و مطب‌داری در این زمینه هستم . دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمی دانشگاه هستم .  ما در کلینیک دکتر بنی اسد هرآنچه که مراجعان و بیمارانمان برای رسیدن به یک لبخند زیبا نیاز دارند را فراهم کرده ایم .

سوالات متداول

ما در این قسمت به بیشترین سوالاتی که توسط اکثر مراجعه کنندگان مطرح می شود ، پاسخ داده ایم تا بتوانیم شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم .

در چه سنی باید جهت معاینه ارتودنسی اقدام کنیم ؟
سن مناسب ارتودنسی دندان در اولین معاینه مشخص می شود. به طور کلی اگر تنها دندان ها در وضعیت نامرتبی قرار داشته باشند، در هر سنی امکان انجام ارتودنسی دندان وجود دارد، اما این موضوع بستگی به سلامت دهان و دندان بیمار دارد و بهترین سن ان بین 10 تا 12 سالگی می باشد.
درمان ارتودنسی نزد دندانپزشک عمومی چه ایرادی دارد؟
ارتودنسی یک شاخه تخصصی از علم دندانپزشکی می باشد که متخصصین آن بعد از دریافت مدرک دندانپزشک عمومی دوره تخصصی ارتودنسی را پشت سر می گذارند. دندانپزشک عمومی می تواند به رفع و درمان بسیاری از مشکلات دهان و دندان بپردازد، اما تخصص کافی در زمینه اصلاح ناهنجاری و مال اکلوژن های مربوط به فک و دندان را ندارد. انجام درمان ارتودنسی تحت نظارت دندانپزشک عمومی می تواند عوارض بسیاری را در حین درمان و بعد از آن ایجاد کند. باید گفت در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکانی که تخصص ارتودنسی را ندارند و در دوره های آموزشی آن شرکت نکرده اند، به صورت تجربی اقدام به ارتودنسی دندان کرده اند. اما شما باید آگاه باشید این کار می تواند عوارض بسیاری برای فک و دندان ها ایجاد کند. بنابراین توجه کافی به مدرک تخصصی ارتودنتیست مورد نظر خود داشته باشید.
طول مدت درمان ارتودنسی چقدر است؟
به طور کلی نمی توان یک زمان دقیق و مشخص برای ارتودنسی دندان بیان کرد. طول مدت درمان ارتودنسی به عوامل متعددی مانند سن بیمار، نوع و شدت ناهنجاری، نوع روش درمانی، رعایت بهداشت دهان و دندان بیمار، رعایت توصیه های ارتودنتیست و شرایط فردی بیمار بستگی دارد. معمولا ارتودنسی متحرک بین 6 ماه تا 2 سال و ارتودنسی ثابت بین 1 سال الی 3 سال زمان نیاز دارد که با توجه به تمام موارد بیان شده طول درمان بیشتر و یا کمتر خواهد شد.
هزینه درمان ارتودنسی چقدر است؟
ارتودنسی دندان دارای انواع و روش های متنوعی می باشد که هر کدام از آن ها دستگاه های خاص را دارا هستند. به همین دلیل روش های ارتودنسی دندان تفاوت هزینه هایی با یکدیگر دارند. به طور کلی هزینه درمان ارتودنسی دندان با توجه به عواملی مانند نوع درمان، میزان و شدت ناهنجاری، نوع ناهنجاری، سن بیمار، مدت زمان درمان، بیمه و موارد دیگر تعیین می گردد. برای اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی باید به کلینیک ارتودنسی مراجعه کنید تا ارتودنتیست بررسی های لازم را انجام داده و حدود هزینه نهایی درمان را برای شما شرح دهد.
آیا می توان هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟
بله، کلینیک دکتر نیما بنی اسد با در نظر گرفتن رفاه مراجعه کنندگان، این شرایط را فراهم کرده است که امکان پرداخت هزینه های درمان ارتودنسی به صورت اقساطی وجود داشته باشد.

گالری تصاویر و نظرات مراجعان

آنچه مراجعان درباره دکتر بنی اسد می گویند

مطالب وبلاگ

آخرین مطالب وبلاگ

متخصص ارتودنسی ونک
مدیر

متخصص ارتودنسی ونک

افتتاح کلینیک ارتودنسی دکتر نیما بنی اسد در منطقه ملاصدرا…

ارتودنسی دندان چیست؟
مدیر

ارتودنسی دندان چیست؟

زمانی که دندان‌ها نامرتب هستند یا فک بالا و پایین…

فضا نگهدار ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟
مدیر

فضا نگهدار ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

فضا نگهدارنده یا نگهدار یا (Space Maintainers) نوعی وسیله یا…