سوالات متداول شما

ما در این قسمت به بیشترین سوالاتی که توسط اکثر مراجعه کنندگان مطرح می شود ، پاسخ داده ایم تا بتوانیم شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم .

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردید با ما تماس حاصل نمایید

در چه سنی باید جهت معاینه ارتودنسی اقدام کنیم ؟
سن مناسب ارتودنسی دندان در اولین معاینه مشخص می شود. به طور کلی اگر تنها دندان ها در وضعیت نامرتبی قرار داشته باشند، در هر سنی امکان انجام ارتودنسی دندان وجود دارد، اما این موضوع بستگی به سلامت دهان و دندان بیمار دارد و بهترین سن ان بین 10 تا 12 سالگی می باشد.
درمان ارتودنسی نزد دندانپزشک عمومی چه ایرادی دارد؟
ارتودنسی یک شاخه تخصصی از علم دندانپزشکی می باشد که متخصصین آن بعد از دریافت مدرک دندانپزشک عمومی دوره تخصصی ارتودنسی را پشت سر می گذارند. دندانپزشک عمومی می تواند به رفع و درمان بسیاری از مشکلات دهان و دندان بپردازد، اما تخصص کافی در زمینه اصلاح ناهنجاری و مال اکلوژن های مربوط به فک و دندان را ندارد. انجام درمان ارتودنسی تحت نظارت دندانپزشک عمومی می تواند عوارض بسیاری را در حین درمان و بعد از آن ایجاد کند. باید گفت در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکانی که تخصص ارتودنسی را ندارند و در دوره های آموزشی آن شرکت نکرده اند، به صورت تجربی اقدام به ارتودنسی دندان کرده اند. اما شما باید آگاه باشید این کار می تواند عوارض بسیاری برای فک و دندان ها ایجاد کند. بنابراین توجه کافی به مدرک تخصصی ارتودنتیست مورد نظر خود داشته باشید.
آیا کشیدن دندان برای ارتودنسی الزامی است؟
کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی همیشه ضرورت نداشته و متخصص ارتودنسی به خوبی لزوم یا عدم لزوم کشیدن دندان را تشخیص می دهد. معمولا متخصص ارتودنسی سعی می کند تا در صورت امکان دندانی را نکشد، اما گاهی اوقات لازم است تا برای موفقیت درمان، یک و یا چند دندان کشیده شود. بهتر است در این زمینه به متخصص ارتودنسی باتجربه خود اطمینان کنید تا از نتیجه درمان تا پایان عمر خود لذت ببرید.
طول مدت درمان ارتودنسی چقدر است؟
به طور کلی نمی توان یک زمان دقیق و مشخص برای ارتودنسی دندان بیان کرد. طول مدت درمان ارتودنسی به عوامل متعددی مانند سن بیمار، نوع و شدت ناهنجاری، نوع روش درمانی، رعایت بهداشت دهان و دندان بیمار، رعایت توصیه های ارتودنتیست و شرایط فردی بیمار بستگی دارد. معمولا ارتودنسی متحرک بین 6 ماه تا 2 سال و ارتودنسی ثابت بین 1 سال الی 3 سال زمان نیاز دارد که با توجه به تمام موارد بیان شده طول درمان بیشتر و یا کمتر خواهد شد.
آیا درمان ارتودنسی درد دارد؟
به طور معمول زمانی که هر دستگاه خارجی درون دهان قرار می گیرد، مقداری درد و ناراحتی برای بیمار به دنبال خواهد داشت. اما در خصوص درمان ارتودنسی می توان گفت درد غیر قابل تحملی برای بیمار به همراه ندارد و تنها در روز های ابتدایی نصب دستگاه ارتودنسی، میزانی درد وجود داشته که طبیعی است و به کمک دارو های مسکن به مرور زمان رفع می گردد.
هزینه درمان ارتودنسی چقدر است؟
ارتودنسی دندان دارای انواع و روش های متنوعی می باشد که هر کدام از آن ها دستگاه های خاص را دارا هستند. به همین دلیل روش های ارتودنسی دندان تفاوت هزینه هایی با یکدیگر دارند. به طور کلی هزینه درمان ارتودنسی دندان با توجه به عواملی مانند نوع درمان، میزان و شدت ناهنجاری، نوع ناهنجاری، سن بیمار، مدت زمان درمان، بیمه و موارد دیگر تعیین می گردد. برای اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی باید به کلینیک ارتودنسی مراجعه کنید تا ارتودنتیست بررسی های لازم را انجام داده و حدود هزینه نهایی درمان را برای شما شرح دهد.

درباره ما

دکتر نیما بنی اسد

دکتر نیما بنی اسد از متخصصین ارتودنسی خوب شهر تهران هستند. دکتر نیما بنی اسد خدمات بسیاری همچون ارتودنسی پیشگیرانه (سریال اکسترکشن) در کودکان، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی ثابت، ارتودنسی شفاف، ارتوسرجری (ارتودنسی قبل از جراحی فک) و درمان ارتودنسی به بیماران ارائه میدهند.

آیا خدمات ارتودنسی شامل بیمه درمانی می شوند ؟
خیر ، متاسفانه از خدمات در حال حاضر تحت پوشش بیمه نمی باشد ، اما مطب با برخی شرکت ها قرارداد دارد و خدمات ویژه به آنها ارائه می دهد ( جهت استعلام با مطب تماس حاصل نمایید ) و برای سایر بیماران با فراهم کردن پرداخت اقساطی ، شرایط درمان را آسان کرده است.
آیا می توان هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟
بله، کلینیک دکتر نیما بنی اسد با در نظر گرفتن رفاه مراجعه کنندگان، این شرایط را فراهم کرده است که امکان پرداخت هزینه های درمان ارتودنسی به صورت اقساطی وجود داشته باشد.
آیا ارتودنسی اقساطی دارای کیفیت پایین تری می باشد؟
خیر، فرآیند درمان، مراحل و تجهیزات آن هیچ تفاوتی با ارتودنسی معمولی ندارد و فقط در این روش، هزینه به صورت یکجا پرداخت نمی شود و مرحله مرحله دریافت می گردد.
img
img
img

نظرات بیماران

برخی از نظرات بیماران درمورد ما