درمان ارتودنسی برای دندان قروچه

درمان ارتودنسی برای دندان قروچه

اگرچه عامل دندان قروچه را اغلب به استرس نسبت می دهند اما مشکلات مکانیکی دندان ، مانند دندان از دست رفته ، دندان اضافی ،  یا واسطه گر دندان و یا نیش منحرف شده هم ممکن است عامل آن باشد .

آسیب های دندان قروچه

دندان قروچه نه تنها به دندان ها آسیب می رساند بلکه ممکن است باعث کاهش شنوایی ، مشکلات ظاهری و مشکلات فک وصورت نیز بشود .

برخی افراد در واکنش با دندان قروچه ممکن است با برآمده شدن ظاهری استخوان های نگهدارنده دندان در فک مواجه شوند .

بعضی از مواقع هم بیماران بعد از چند سال دچار آماس گونه ها خواهند شد و به گاز گرفتن این برآمدگی ها عادت خواهند کرد .

برای درمان دندان قروچه اقدام کنید

این مهم است که دندان پزشک خود را از دندان قروچه شبانه خود آگاه کنید او می تواند با توجه ویژه به دندان های شما نگاه کند و به نشانه های آسیب مینا ی دندان بپردازد .

در بسیاری از مردم دندان قروچه آنقدر خفیف است که به درمان خاصی نیاز ندارد.

پروتز محافظ شبانه

اگر آسیب جزئی باشد یک دندان پزشک می تواند برای شما یک پروتز محافظ شب نیز بسازد و آن را داخل دهانتان کار بگذارد.

این پروتز شامل اسپلینت های متحرک می باشد و شب هنگام روی دندان ها قرار می گیرد تا از فشار مخرب روی مینای دندان ها جلو گیری کند.

با استفاده از این وسیله ساده برای محافظت شبانه ی دندان ها شما می توانید از آسیب های بیشتری جلوگیری نمایید .

ترمیم شکستگی ها دندان

دندان قروچه ممکن است در موارد شدید تر در اثر داشتن  دندان شکسته باشد در این صورت دندان  پزشک شما این مشکل را با گذاشتن تاج دندان برطرف می کند .

روش های دیگری وجود دارد که ممکن است کمک به حل وفصل مشکل دندان قروچه کند .

استفاده از شل کننده عضلانی

دندان پزشک شما ممکن است برای برخی از سائیدگی های شبانه دندان شما ، شل کننده ها ی عضلانی تجویز کند این داروها می توانند به کنترل این مشکل کمک  کنند .

دندان قروچه می تواند یک عارضه جانبی از اختلالات عصبی مانند بیماری هانتینگتون و بیماری پارکینسون باشد .

استرس یکی از عوامل بروز دندان قروچه

اگر عامل دندان قروچه شما استرس باشد ، این مهم است که برای شناسایی عوامل استرس زا سعی و تلاش کنید و  راهی برای استراحت شبانه خود پیدا کنید.

انواع خاصی از داروهای روانی ، از جمله داروهای ضد افسردگی همچنین می توانند به برطرف کردن مشکل خاص شما برای از بین بردن عوامل دندان قروچه کمک کند.

براکسیسم

سایش دندان ها ی کودک به روی هم ( براکسیسم ) به طور معمول اغلب در شب ها دیده می شود .

برای کودکانی که براکسیسم دارند درمان خاصی در نظر گرفته نشده است با بزرگ شدن کودک این عارضه خود به خود بهبود پیدا می کند .

اما در صورتی که این دندان قروچه باعث سایش دندان ها ی کودک می شود نایت گارد را خانواده کودک شبها باید در دهان کودک جا گذاری کنند تا از آسیب به مینای دندان کودک جلوگیری به عمل بیاید .

کوبیدن دندان ها به روی هم در روز

سائیدن یا کوبیدن مداوم دندان ها به روی هم ممکن است سبب خوردگی لثه و استخوان های حامی دندان ها در دهان شود و یا باعث سایش مینای دندان  و درد صورت و سفتی ماهیچه های جونده فکی شود.

در بعضی از افراد کوبیدن دندان ها در روز درهنگام حرص خوردن و استرس هم دیده شده است.

جفت شدن نامناسب دندان ها و درمان ارتودنسی برای آنها

علت دندان قروچه ممکن است ناشی از جفت شدن نا مناسب دندان ها باشد.

اگر دندان های فک بالا بیش از حد دندانهای فک پایین را همپوشانی کند این مشکل را یک متخصص ارتودنسی می تواند برطرف کند .

هنوز اطلاع دقیقی مبنی بر عامل شناختن جلوزدگی فک بالا و ارتباط آن با دندان قروچه های شبانه به دست نیامده است اما ممکن است با درمان ارتودنسی فک بالا ، دندان قروچه هم درمان شود .

استفاده از نایت گارد هم می تواند برای کوتاه مدت به درمان این عارضه کمک کند.

نایت گارد از قطعه پلاستیکی تشکیل شده است که از روی قالب فک بالای یا بعضا فک پایین ساخته شده و شما یا فرزند شما می بایست هر شب موقع خواب آنرا به روی دندان ها گذاشته تا از سایش و فشار های ناصحیح شبانه جلوگیری به عمل بیاید .

ممکن است نایت گارد برای شما تولید حساسیت و یا ایجاد ناراحتی کند و شما از استفاده از آن سر باز زنید .

به هر حال اصلاح نحوه جفت شدن دندان ها برای همیشه تنها به وسیله ارتودنسی امکان پذیر می باشد .

کج در آمدن دندان یکی از عوامل دندان قروچه

ممکن است عامل دندان قروچه شما دندان کج در آمده باشد در این صورت درمان ارتودنسی می تواند به شما کمک کند که دندان های خود را منظم و تراز کنید .

عده ای براین باورند که ارتودنسی می تواند عادات مخرب دندان را از بین ببرد و فک درد را درمان کند .

آنان تصور می کنند که با داشتن یک تراز ایدآل از دندان ها ، دندان قروچه هم می تواند اصلاح شود .

این درست است که با داشتن یک سری دندان ایده آل تمایل کمتری برای مشکلات فک و دندان ها رخ می دهد اما در اغلب موارد دندان قروچه علت های متفاوت دیگری دارد .

درمان ارتودنسی می تواند از آسیب رساندن به سازه دندان  و سایش درد ناک دندان های کج در شبها جلو گیری کند .

همچنین درمان ارتودنسی نشان داده شده است که یک درمان قطعی و یک رویکرد چند رشته ای برای رفع مشکل سایش دندان ها است .

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی