بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را چگونه تشخیص دهیم؟

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

 به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید؟ بسیار خوب، در تهران بسیار متخصص ارتودنسی وجود دارند، اما برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی باید به چند نکته توجه کنید: اولین نکته این است که: یک متخصص ارتودنسی باید دارای تحصیلات و مدارک معتبر باشد. برای مثال، داشتن مدرک دکتری از دانشگاه معتبر و دارای […]

عوامل موثر در مدت زمان ارتودنسی دندان

عوامل موثر در مدت زمان ارتودنسی دندان ارتودنسی برای هر بیمار متفاوت عمل می کند زیرا دهان هر نفر منحصر به فرد است. با اینکه نمی توان به طور قطع مدت زمان ارتودنسی دندان را مشخص کرد اما می توان به عواملی که نقش مهمی در تعیین این زمان دارند، اشاره کرد.

تاثیر استرس روی دندان ها و سلامت دهان

استرس و دندان درد

دندان قروچه

دندان قروچه (برکسیسم) می تواند باعث آسیب به دندان ها، مینای دندان و همچنین سردرد و درد در فک شود. دندان قروچه اغلب در طول شب اتفاق می افتدو ممکن است شما اصلا متوجه نباشید که این کار را انجام می دهید. شما با مراجعه به یک کلینیک دندان پزشکی خوب میتوانید یک گارد شبانه را برای حفاظت از دندان های خود تهیه کنید.

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

در بسیاری از افراد به دلیل کوچک بودن فک، دندان عقل دردسر ساز خواهد بود. دلیل این مشکل در دندان های عقل نبودن فضای کافی برای رشد دندان عقل و یا رشد دندان در زاویه نامناسب است.

فواید ارتودنسی دندان از نظر یک متخصص ارتودنسی

ارتودنسی

فواید ارتودنسی دندان از نظر یک دندانپزشک متخصص

ممکن است برخی از افراد در مورد ارتودنسی دندان و مزایایی که با خود به همراه دارد، تردید داشته باشند. در ادامه بر آن شدیم تا با بررسی مزایای ارتودنسی به رفع ابهامات در این حوزه بپردازیم.

مراقبت های دندانی کودکان

مراقبت های دندانی کودکان

مراقبت های دندانی کودکان معمولاً از شش ماهگی با اغاز رشد دندان های شیری آغاز میشود. از حدود شش ماهگی شروع استفاده از مسواک انگشتی توصیه میشود.

ارتودنسی دندان و کاربرد آن

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که برای اصلاح و رفع مشکلات دندان و فک مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان دندان های شلوغ، کج، نامرتب، ناهماهنگی دندان ها و سایر ناهنجاری های دهان و دندان از این روش استفاده می شود.