زیبایی دندانها

چرا زیبایی دندانها ضروری است؟

داشتن لبخند زیبا تنها با وجود دندان های مرتب، درخشان و سفید ممکن می شود. داشتن دندانهای زیبا به اندازه ای اهمیت دارد که حتی اگر سایر اجزا صورت متناسب و زیبا باشند، اما تنها جای یکی از دندان ها خالی باشد و یا رنگ دندان ها تیره و زرد رنگ باشد، چهره را غمگین و پیرتر نشان می دهد. حتی چهره را از حالت رسمی بودن خارج می کند.
از آن مهمتر سلامت و زیبایی دندانها ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی دارد. افرادی که دندان مرتب، زیبا و سالم ندارند، نمی توانند به خوبی غذاها را بجوند. در نتیجه غذا را با چند بار جویدن، می بلعند که بعدها برای سیستم گوارش آنها مشکلات دیگری بوجود می آید. از سوی دیگر دندانهای پوسیده و خراب در معرض عفونت هستند. اگر به موقع به آنها رسیدگی نشود، عفونت به سایر قسمت های بدن و بخصوص قلب راه پیدا کرده و خطرات دیگری سلامت بیمار را تهدید می کند.

زیبایی دندان و اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین دلایل ضرورت داشتن دندانهای زیبا برای افراد، اعتماد به نفس است. زمانی که فرد شروع به صحبت کردن می کند، دندان ها در معرض دید اطرافیان قرار می گیرند. حال فردی که دندان های ناشکیب و نامرتب دارد، برای دیده نشدن دندانها، ترجیح می دهد صحبت نکند. حتی زمانی که نیاز است تا فرد در جمع صحبت کند، به دلیل نارضایتی از دندان های خود، توانایی صحبت کردن را از دست می دهد.
برای افرادی که باید در موضع سخنرانی قرار بگیرند و یا موقعیت و شرایطی هستند که باید با صحبت کردن بر دیگران تاثیر بگذارند، نیاز به زیبایی دندان ضروری است. چرا که با داشتن دندان های زیبا اعتماد به نفس خود را حفظ می کنند و در عین حال می توانند با صحبت های تاثیرگذار ذهن مخاطب را به خود جلب کنند.

جذاب شدن در نگاه دیگران

بسیاری از افراد برای زیبایی همه اجزا صورت خود هزینه های زیادی را پرداخت می کنند. عملهای مختلف زیبایی از جمله روش هایی است که افراد برای جذاب تر شدن به آنها پناه می برند. اما هستند افرادی که از زیبایی دندان و اهمیت آن در نگاه دیگران غافل می شوند. افرادی که دندان های زیبا دارند، زمان صحبت کردن و خندیدن، زیبایی دندان های آنها در چشم دیگران جلوه دیگری دارد. حال فردی را تصور کنید که زمان نمایش دندان ها، چیزی جز دندان های نامرتب، بدرنگ، پوسیده و یا جای خالی دندان دیده نمی شود. در این صورت نه تنها جذابیتی برای اطرافیان ندارد، بلکه موجب آزار آنها هم می شود.

بوی بد دهان

یکی از دلایل اصلی بوی بد دهان، وجود دندان های نامرتب و خراب است. اگر دندانی خراب باشد و بیمار برای پرکردن آن اقدامی نکند، مواد غذایی در لابه لای پوسیدگی پنهان می شود و به دلیل اینکه مسواک نمی تواند این مواد باقی مانده را از روی دندان بردارد، پس از مدتی به میکروب و مواد باکتری زا تبدیل و موجب انتشار بوی بد در دهان می شود. همچنین دندان های نامرتب، بهداشت دهان و دندان را سخت تر می کند. پنهان شدن لایه های مواد غذایی باقی مانده در لابه لای دندان های نامرتب، بوی بد دهان را به دنبال دارد.

زیبایی دندان و افزایش طول عمر

افرادی که دندان های زیباتری دارند، بی شک طول عمر بیشتری هم خواهند داشت. ارتباط مستقیمی میان زیبایی دندان و میزان امید به زندگی وجود دارد. افرادی که دندان های زیبا دارند، به تبع آن از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند. از سوی دیگر این افراد شاداب، سرزنده و پرانرژی هم هستند که این امر تاثیر زیادی در افزایش طول عمر آنها دارد.

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی