ارتودنسی دندانها به دلایل روانشناسی – اجتماعی؟

ارتودنسی دندانها به دلایل روانشناسی – اجتماعی؟

مدیر سایت
مقالات

بیش از ۸۵ درصد از افرادی که دندانهایشان را صاف و مرتب میکنند، دلایل روانشناسی – اجتماعی دارند.

یک ارزیابی از متخصصان ارتودنسی و کارکنان بالینی آنها نشان داد چه چیزی افراد را به ارتودنسی دندانها تشویق میکند. نتایج این نظر سنجی که سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شد نشان میدهد اکثر افراد به خاطر شرایط روانشناسی اجتماعی مثل افزایش اعتماد به نفس، اقدام به مرتب کردن دندانهای خود میکنند.

دورنمای شغلی نیز یکی دیگر از انگیزه های مهم برای افراد بود، همچنین یک واقعه مشخص قریب الوقوع در این افراد عمدتا ازدواج بود در حالی که عده ای دیگر به دنبال درمان برای بهبود روابط فردی یا دورنمای ازدواج بودند.

برای این نظر سنجی و ارزیابی از متخصصان ارتودنسی اعضای گروه ارتودنسی نامرئی ” The Invisible Orthodontic Group ” که یک شبکه مستقل بزرگ متشکل از ۲۰ متخصص ارتودنسی در انگلستان است، سوال شد. این متخصصان اظهار داشتند که دلیل اصلی اکثریت بیمارانشان (بیش از ۸۵ درصد) برای مرتب کردن دندانها، مسائل روانشناسی – اجتماعی بود.

از این افراد ۴۲ درصد میخواستند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و بر خجالت و کمرویی خود غلبه کنند. تقریبا ۵۰ درصد از بیماران امیداور بودند بتوانند در عکسها بیشتر لبخند بزنند و ۹ درصد میخواستند بدون این که لازم باشد دستشان را جلوی دهانشان بگیرند، لبخند بزنند.

۳ درصد از افراد نیز اضطراب داشتند و بیان میکردند درمانشان به خاطر مشکلات مربوط به قلدری و آزار و اذیت دیگران بوده است. دورنمای شغلی فاکتور انگیزاننده مهم دیگر بود که افراد بزرگسال را به درمان ارتودنسی میکشاند.

از افرادی که به همین دلیل به دنبال درمان ارتودنسی بودند، ۴۱ درصد میخواستند در محیط کاری و حرفه ای جدی تر گرفته شوند و ۳۶ درصد میخواستند در اتاق هیئت رئیسه یا در پرزنتیشن ها بهتر عمل کنند. یک پنجم از افرادی که به دنبال درمان ارتودنسی بودند امید داشتند که اصلاح لبخند به آنها کمک کند شغل جدیدی به دست آورند.

دلایل شخصی

دلایل شخصی نیز علت عمده دیگری برای درمان ارتودنسی در افراد بود. از میان افرادی که به این علت میخواستند دندانهایشان را مرتب کنند، ۷۳ درصد امیدوار بودند احتمال جذاب بودن برای فرد مورد نظرشان افزایش پیدا کند. ۲۲ درصد امیدوار بودند که بتوانند پس از جدایی یا به هم خوردن رابطه، دوست یا همسر جدید پیدا کنند.

با در نظر گرفته شمار روز افزون و قابل توجه رسانه های اجتماعی، ۸ درصد امیدوارد بودند احتمال جذب همسر از طریق برخی سایتهای اجتماعی که فرد کاملا بر اساس ظاهر قضاوت میشود، با درمان ارتودنسی افزایش یابد. از این دسته افراد، مشخصه ای که به عنوان محرک و انگیزاننده برای درمان ارتودنسی بود، ۱۰۰ درصد امید به بهبود لبخند جهت ازدواجی در آینده نزدیک بود.

با درک عمیقتر از انگیزه هایی که افراد بزرگسال را به درمان ارتودنسی میکشاند، متخصصان ارتودنسی میتوانند برنامه های درمانی طراحی کنند که ترس، تمایلات، اهداف زمانی و موانع احتمالی را در نظر گرفته و توصیه های درمانی برای تامین آنها ارائه کند.

همان طور که از نام آن پیدا است، گروه ارتودنسی نامرئی (The Invisible Orthodontic Group) که در این تحقیقات شرکت کرده بودند، در ارائه گزینه های درمان ارتودنسی نامرئی مانند اینویزالاین یا براکت زبانی )در سطح داخلی دندانها) تخصص دارند بنابراین این امکان وجود دارد که بدون این که دیگران بفهمند، فرد درمان خود را انجام دهد.

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی