براکت شفاف آیا آنها برای شما مناسب هستند؟

براکت شفاف آیا آنها برای شما مناسب هستند؟

اگر شما در مورد استثنا قرار دادن خود بعنوان بزرگسال هستید، شما تنها نیستید: یک پنجم از بیماران ارتودنسی بزرگسالان هستند. به عنوان یک بزرگسال، ایده پوشیدن براکت فلزی برجسته ممکن است جذاب باشد، اما بسیاری از انواع براکتها شفاف هستند که کمتر قابل توجه هستند، از جمله براکت با براکت روشن وجود دارد.

براکتهای شفاف در مقابل براکتهای سنتی

براکتهای سنتی از فولاد زنگ نزن ساخته شده­اند. براکتهای فلزی بر روی دندانها محکم ­می­شوند، و براکتها با یک قوس فلزی بهم متصل شده­اند. قوس­های سیمی مختلفی برای قرار دادن دندانها در موقعیتهای مناسب استفاده شده است.

نوع برکتهای شفاف در مفهوم مشابه هستند، اما براکتها از سرامیک ساخته شده­اند، نه فلز. این سرامیک­ها سفاف هستند، بطوریکه درون دهان کمتر توجه جلب کنند. قوس اتصال دهنده هم ممکن است شفاف باشند تا براحتی با بقیه ترکیب شوند.این براکت­ها همانند براکتهای سنتی استفاده می­شوند، بطوریکه برای اکثر بیماران نیازمند به ارتودنسی قابل استفاده هستند. با این حال، این برکتهای شفاف نسبت به براکتهای سنتی گرانتر و ظریف­تر هستند. پزشک ارتودنس به شما اجازه می­دهد که تحت شرایط خاص کدام نوع را انتخاب کنید.

از براکتهای شفاف چه انتظاری می­رود

اگر شما براکت روشن را انتخاب کنید، ارتودنس شما باید براکت روشن را به مقابل دندان شما بچسباند. سیم رابط بر روی سطح مقابل براکت­ها قرار می­گیرد و سپس نوارهایی که بعنوان اتصال شناخته می­شوند براکتها را به سیم اتصال وصل می­کند.

هنگامی­که براکتها در محل خود ثابت شدند، شما می­توانید انتظار داشته باشید که یک بار در ماه یا در شش هفته ارتودنتیست خود را برای تنظیم آنها ملاقات کنید. اکثر افراد نیازمند نصب براکت­ها به مدت یک تا سه سال هستند، بیان شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا هنگامی­که براکتها برداشته می­شوند از یک نگهدارنده برای حفظ دندانها در موقعیت تازه استفاده می­شود.

به حداقل رساندن آنها و تمیز نگه داشتن آنها

برای واضح نگهداشتن براکتها، مهم است که بخوبی ازآنها مراقبت شود. این اتصال دهنده­ هاکه اطراف براکت­ها را می­گیرند می­توانند بی­رنگ شوند، و این کار باعث می­شود که براکت­ها خوب بنظر برسند. برای تمیز نگهداشتن این اتصال­دهنده­ ها، از خوردن غذاهای حاوی رنگدانه ­های بسیار و نوشیدنی­هایی مانند قهوه، شراب قرمز، سس کاری و گوجه فرنگی جلوگیری شود. کشیدن سیگار همچنین باعث رنگی شدن اتصال­دهنده ­ها می­شود، بنابراین اگر شما سیگاری هستید، قبل از نصب براکتها حتما آنرا ترک کنید. ارتودنتیست شما در هر بار اتصال­دهنده ­ها را عوض کرده و تنگ­ تر بجای آن قرار می­دهد.

مسواک زدن مرتب برای سلامت دهان شما مهم است، اما همچنین اینکار نقش مهمی در کمک برای مناسب به نظر آمدن براکتها دارد. زمانیکه تکه­ های غذا بر سطح براکتها قرار می­گیرد، ممکن است توجه شما را برای مخفی کردن آن معطوف کند. برای کمک به شما برای ترکیب شدن براکتها با خنده­ های شما، با دقت اطراف براکتها را بعد از غذا خوردن با مسواکهای زبر مسواک بزنید.

براکتهای فلزی سنتی نه تنها، تنها گزینه ممکن نیستند، بلکه برای شما بعنوان یک بزرگسال گزینه­های کم رنگ مختلف در دسترس هستند، که از جمله براکتهای شفاف هستند.

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی