تهران ، مجیدیه شمالی ، خیابان استاد حسن بنا ، نبش خیابان خسرو آبادی ، ساختمان ایرانیان ، پلاک 1 ، واحد 10

بررسی ارتباط تغذیه و دندان ها

بررسی ارتباط تغذیه و دندان ها
مدیر
بررسی ارتباط تغذیه و دندان ها

تغذیه و دندان ، برای سلامت دندان ها باید ارتباط تغذیه و دندان ها را درک کرد. و بدانیم چقدر باید به تغذیه و دندان ها باید اهمیت دهیم تا دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم.


تغذیه و دندان

جویدن اولیه مرحله هضم غذا و جذب آنست و سلامتی کامل تنها در گرو جذب صحیح و کافی مواد غذائی است. پس چگونه می توان با داشتن دندانهای ناسالم ، تغذیه مناسب و سالمی داشت ؟

بسیاری از بیماریهای دهانی و گوارشی و بالمان ، از دست رفتن سلامت بدن تنها به علت آنست که نمی دانیم چه باید بخوریم یا چگونه باید بخوریم! و به افراط یا تفریط در مصرف بعضی مواد غذائی کشیده می شویم:

بطور بی رویه به مصرف شیرینیها می پردازیم ، مایعات بسیار سرد و گرم را یکباره سر می کشیم ، از دندان خود برای شکستن آجیل و … استفاده می کنیم و نظائر آن.

برای حفظ سلامت دندانهایتان

در موقع مصرف شیرینی ها حتی المقدور از مصرف انواع چسبنده آن پرهیز کنید.

مایعات شیرین کمتر از شیرینهای جامد به دندان آسیب می رساند. بعد از خوردن شیرینی و مواد نشاسته ای مسواک را فراموش نکنید. مایعات بسیار گرم ( مثل چای و قهوه ) یا بسیار سرد ( نوشابه ها ، شربت ، بستنی ) نیز می تواند باعث صدمه به دندان و تحریک پالپ دندان شود. نوشیدنیهای شیرین با تامین قند مورد نیاز نیاز میکربها می تواند به پوسیدگی بیشتر منجر شود.

جویدن مداوم آدامس به علت آنکه مواد قندی برای مدتی در دهان باقی می ماند نیز چندان مطلوب نیست. اما بالاترین عاملی که از بروز روزانه حاوی مقادیر کافی از هر یک از مواد مغذی پنجگانه ( قندها ، چربیها ، پروتئین ، ویتامین ها و املاح ) باشد نه بیشتر و نه کمتر!

رشد ، تکامل و سلامت دهان و تغذیه و دندان شما بستگی به یک رژیم غذائی مناسب و متعادل دارد.

برای سلامت دندانها و دهان خود به این نکات را به خاطر داشته باشید :

۱- رژیم غذائی مناسب و متعادل
۲- مسواک زدن و نخ کشیدن دندان بطور مرتب و روزانه ۲ بار ( حداقل )
۳- مراجعه منظم به دندانپزشک هر ۶ ماه یکبار.

بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص

متخصص ارتودنسی

دکتر متخصص

دکتر متخصص

بهترین متخصص

دکتر متخصص

دکتر متخصص ارتودنسی یکی از بهترین ها می باشد دکتر نیما بنی اسد عضو هیئت علمی دانشگاه و یکی از برجسته ترید اساتید متخصص حوزه ارتودنسی می باشند دکتر نیما بنی اسد تا به حال 4 کتاب در حوزه تخصصی ارتودنسی و آزمون بورد تخصص منتشر کرده اند

متخصص ارتودنسی دکتر می باشد که علاوه بر توانایی عمومی دندان پزشکی تخصص ویژه در مرتب کردن دندان و ارتودنسی ثابت و متحرک برای کودکان و بزرگسالان می باشد

دکتر نیما بنی اسد متخصص ارتودنسی در شهر تهران می باشد ، کلینیک اول دکتر نیما بنی اسد در مجیدیه شمالی می باشد و کلینیک دوم در سعادت آباد می باشد

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی یک دوره دو ساله مجزا باید علاوه بر مقطع دندانپزشکی درس بخوند تا متخصص ارتودنسی شود