بررسی دردهای ناشی از سفید کردن دندان

بررسی دردهای ناشی از سفید کردن دندان

تعداد روزهای حساسیت دندانی و لثه‌ای در بلیچینگ خانگی نسبت به درمان در مطب بیشتر است و از لحاظ شدت حساسیت در مورد حساسیت دندانی تفاوت قابل‌ ملاحظه‌ای بین دو روش وجود ندارد.

سفید کردن رنگ دندان با عوامل شیمیایی برای اکسید کردن رنگدانه‌های دندان اصطلاحاً بلیچینگ نامیده می‌شود. هر دو روش بلیچینگ خانگی و بلیچینگ در مطب از موفق‌ترین روش‌ها برای درمان دندان‌های تغییر رنگ یافته است.

از جمله مهم‌ترین عوارضی که بعد از درمان بلیچینگ ایجاد می‌شود، حساسیت دندان و لثه است که چنین وضعیتی موجب ناراحتی موقت بیمار می‌شود. هدف از این تحقیق بررسی و مقایسه میزان حساسیت در بیماران تحت درمان سفید کردن خانگی و سفید کردن در مطب است.

برای انجام این پژوهش ابتدا ۲۰ نفر از افرادی که جهت انجام بلیچینگ به مطب مراجعه کردند از جهت میزان تحلیل لثه، وجود شکستگی دندانی و وجود ترمیم‌های عمیق بررسی شدند چرا که لازمه انجام این تحقیق عدم وجود نقایص فوق بود.

در این تحقیق، به طور تصادفی ۱۰ نفر تحت درمان بلیچینگ خانگی با کمک کاربامید پراکساید ۱۵ درصد به مدت دو هفته قرار گرفتند. بلافاصله بعد از اتمام درمان و سپس یک هفته بعد از اتمام درمان پرسشنامه به افراد داده شد و میزان حساسیت آنها با کمک شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت.

همچنین ۱۰ نفر تحت درمان بلیچینگ در مطب توسط دستگاه زوم ادونس پاور و با کمک هیدروژن پراکساید ۲۵ درصد قرار گرفتند و مانند روش فوق بلافاصله بعد از درمان و سپس سه روز بعد از درمان میزان حساسیت آنها مورد بررسی قرار گرفت.

میانگین تعداد روزهای حساسیت دندانی یک هفته بعد از درمان خانگی ۱٫۶ روز و سه روز بعد از درمان در مطب ۱٫۳ روز بوده و میانگین تعداد روزهای حساسیت لثه یک هفته بعد از درمان خانگی یک چهارم روز و سه روز بعد از درمان در مطب یک روز بوده است. بلافاصله بعد از هر دو درمان در ۳۰ تا ۶۰ درصد از موارد حساسیت دندانی خفیف یا متوسط بوده و تنها ۱۵ درصد حساسیت شدید و با دوامی را گزارش کردند. از لحاظ حساسیت لثه در درمان خانگی حساسیت خفیف و شدید به میزان مساوی ۴۰ درصد و پس از آن حساسیت متوسط ۲۰ درصد گزارش و در درمان طبی نیز ۴۰ درصد حساسیت خفیف و تنها ۱۰درصد حساسیت شدید و با دوامی ذکر شد.

یک هفته بعد از درمان خانگی و سه روز بعد از درمان هیچ حساسیت دندانی و لثه‌ای شدیدی گزارش نشد و در درمان خانگی ۶۰ دردحساسیت دندانی خفیف و نیمی از بیماران حساسیت لثه‌ای خفیفی گزارش کردند و در درمان مطبی ۳۰ درصد حساسیت دندانیخفیف و ۱۰ درصد حساسیت لثه‌ای خفیف بیان کردند.

تعداد روزهای حساسیت چه به صورت دندانی و چه لثه‌ای در درمان خانگی نسبت به درمان در مطب بیشتر است و از لحاظ شدت حساسیت در مورد حساسیت دندانی تفاوت قابل‌ ملاحظه‌ای بین دو روش وجود نداشت ولی شدت حساسیت لثه در درمان خانگی نسبت به درمان در مطب بیشتر بوده است و روشی که بیشتر مورد پذیرش عموم بوده است درمان خانگی است.

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی