تهران ، مجیدیه شمالی ، خیابان استاد حسن بنا ، نبش خیابان خسرو آبادی ، ساختمان ایرانیان ، پلاک 1 ، واحد 10

مراقبت از سیم های دندانی

مراقبت از سیم های دندانی
مدیر
مراقبت از سیم های دندانی

مراقبت از سیم های دندانی با تمیز کردن٬ نگهداری و حفظ سیمهای دندانی یک کار مهم روزانه تلقی شده که میتواند به پیشگیری از نفوذ باکتریها و رسوبات در دندانها و لثه کمک کرده و از پوسیدگی جلوگیری کند.

مراقبت از سیم های دندانی

در واقع سیم های دندانی باعث میشود تا دندانهای قویتر و محکمتر و سالمتری داشته باشید.

تعداد دفعات تمیزکردن دندانها

اگر از سیمهای دندانی استفاده میکنید٬ باید بعد از خوردن هر وعده غذایی آنها را تمیز کنید. تکههای غذا به راحتی در لابهلای اجزای سیمهای دندانی و نیز خود دندانها گیر میکنند.

ابزارهای تمیز کردن

اگرچه ابزارهایی نظیر شستشودهندههای دندانی و نخ دندان برای تمیز کردن دندانها مورد استفاده قرار میگیرد٬ چند مورد دیگر هم برای این کار توصیه میشود. نوعی شستشودهنده به نام proxabrush که شبیه درخت کریسمس است برای تمیز کردن سیمهای دندانی مورد استفاده قرار میگیرد.

نخ دندان و شستشوی سیمهای دندانی

نخ دندان را باید با قرار دادن نخ بین هلال سیم های دندانی آغاز کنید و بعد آن را با ملایمت به جلو و عقب و اطراف دندان بکشید. حواستان باشد که حین انجام این کار٬ فشار زیادی به سیم های دندانی وارد نکنید.

شستشو و تمیز کردن دندانها را باید با استفاده از یک مسواک آغاز کنید٬ یعنی باید آن را از بالا به پائین بر روی هر دندانی که سیم دندانی دارد بکشید. حواستان باشد که بین سیمهای دندانی و دندانها را هم بشویید و تا شستشوی کامل و تمیز کردن یک دندان به طور کامل٬ سراغ دندان بعدی نروید. این میان ارتودنتیست هم میتواند با تجویز دهانشویههای حاوی فلوراید٬ به از بین رفتن مواد باقیمانده در دهان و لابهلای دندانها کمک کند.

تمیز کردن نگهدارنده ها

اگر از از نگهدارنده استفاده میکنید باید بدانید که هر زمان دندانهایتان را میشویید٬ باید آن را هم تمیز کرده و این کار را حدقل دو بار در روز انجام دهید.

غذاهایی که باید از خوردنشان اجتناب کرد

اگر از سیم های دندانی استفاده میکنید٬ باید از خوردن غذاهای سفتی مانند تافیها٬ انواع سیب و آجیل خودداری کنید.

بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص

متخصص ارتودنسی

دکتر متخصص

دکتر متخصص

بهترین متخصص

دکتر متخصص

دکتر متخصص ارتودنسی یکی از بهترین ها می باشد دکتر نیما بنی اسد عضو هیئت علمی دانشگاه و یکی از برجسته ترید اساتید متخصص حوزه ارتودنسی می باشند دکتر نیما بنی اسد تا به حال 4 کتاب در حوزه تخصصی ارتودنسی و آزمون بورد تخصص منتشر کرده اند

متخصص ارتودنسی دکتر می باشد که علاوه بر توانایی عمومی دندان پزشکی تخصص ویژه در مرتب کردن دندان و ارتودنسی ثابت و متحرک برای کودکان و بزرگسالان می باشد

دکتر نیما بنی اسد متخصص ارتودنسی در شهر تهران می باشد ، کلینیک اول دکتر نیما بنی اسد در مجیدیه شمالی می باشد و کلینیک دوم در سعادت آباد می باشد

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی یک دوره دو ساله مجزا باید علاوه بر مقطع دندانپزشکی درس بخوند تا متخصص ارتودنسی شود