معرفی جدیدترین روش های ارتودنسی دندان

معرفی جدیدترین روش های ارتودنسی دندان
مدیر
ارتودنسی نامرئی

معرفی جدیدترین روش های ارتودنسی دندان

این روش درمان ارتودنسی برای افرادی که تمایلی به دیده شدن دستگاه ارتودنسی بر روی دندان هایشان ندارند بسیار مناسب است. ارتودنسی نامرئی در بین جوانان و افراد بزرگسال طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

یشتر افراد به دلیل سیم ها و براکت های فلزی ارتودنسی دندان قید این روش درمانی را زده اند. امروزه با استفاده از جدیدترین بریس های ارتودنسی دیگر خبری از سیم ها و براکت های ارتودنسی نیست. ارتودنسی نامرئی یکی از جدیدترین روش های درمان ارتودنسی است که به جای براکت ها و سیم های ارتودنسی از پلاک های شفاف استفاده می شود.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی دندان یکی از جدیدترین متدهای درمانی ارتودنسی است که در صورت استفاده از آن اطرافیان بیمار به راحتی متوجه درمان ارتودنسی آنها نمی شوند.

از جمله مزایای ارتودنسی نامرئی عبارتند از:

  • ظاهر نامرئی این نوع دستگاه های ارتودنسی اختلالی در زیبایی لبخند و چهره ایجاد نمی کند.
  • از جمله مزایای این پلاک های شفاف به غیر از نمایان نبودن آنها می توان به متحرک بودن آنها اشاره کرد؛ به این ترتیب که افراد می توانند در هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بریس را از دهان خود خارج کنند.
  • به دلیل اینکه جنس این نوع دستگاه ارتودنسی کاملا نرم و منعطف است بنابراین امکان زخم شدگی یا آسیب دیدن لثه ها به صفر می رسد.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان در این روش درمانی به دلیل امکان خارج کردن دستگاه از دهان بسیار آسان تر از روش ارتودنسی ثابت است.
  • طول درمان کوتاه تر