کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

مدیر سایت
مقالات

برای برخی افراد ترس از رفتن به دندانپزشکی از دندان‌درد هم بد‌تر است و کودکان نیز در این زمینه آسیب‌پذیرترند.

ترس از دندانپزشک و مطب دندانپزشکی که در کودکان به وفور دیده می‌شود با روش‌های زیر تاحد زیادی قابل کنترل است:

۱. در وهله‌ اول آگاه باشید که برخی از این نگرانی‌ها طبیعی هستند.
کودکان معمولا از تجارب جدید در مکان‌های ناآشنا می‌ترسند. بنابراین ترس کودکتان نباید شما را نگران کند پس آرام باشید.

۲. به داستان‌های منفی و کلیشه‌ای که شنیده‌اید دامن نزنید.
شاید شما خاطرات و تجارب منفی از درمان‌های دندانپزشکیتان در گذشته داشته باشید اما آن‌ها را بازگو نکنید چرا که کودکان به شما به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند و تلاش می‌کنند مانند شما فکر و احساس کنند. بنابراین صحبت‌های شما در این رابطه نباید منفی باشد.

۳. دندانپزشکان عالی هستند.
عملکردهای مثبتی که پزشکتان در گذشته داشته را برجسته کنید و تجارب مثبت خود را به فرزندتان منتقل کنید.

۴. نقش پزشک را برای کودکتان بازی کنید.
کتاب‌هایی را در ارتباط با این موضوع بخوانید و پس از آن نقش بیمار و در مرحله‌ بعد دندانپزشک را برای کودکتان بازی کنید و اجازه دهید او دندان‌های شما را معاینه کند و سپس این کار را برای او انجام دهید تا هنگام مراجعه به پزشک دچار مشکل نشوید.

۵. تمام مراحل دندانپزشکی را پیش از مراجعه اجرا کنید.
قبل از مراجعه به دندانپزشک، تمام مراحل دندانپزشکی را مانند انجام تمام کارهایی که دندانپزشک می‌گوید تا زمانی که اجازه رفتن می‌دهد با کودک خود انجام دهید و از پیش کودک را با مراحل درمان آشنا کرده باشید.

۶. برای کودکتان هدیه‌ای در نظر بگیرید.
می‌توانید در هر بار مراجعه به مطب دندانپزشکی هدیه‌ای را به عنوان نتیجه رفتار خوبش به او بدهید. این کار در واقع او را تشویق به آمدن به دندانپزشکی و انجام تجویزات دکتر می‌کند.

۷. بیش از حد به فرزندتان اطمینان خاطر ندهید.
اطمینان دادن بیش از حد به کودکتان و گفتن جمله‌هایی مثل «همه چیز رو به راهه»، «نگران نباش» و غیره، موجب ایجاد ترس‌ و نگرانی بیشتر در فرزندتان می‌شود و به این فکر می‌افتد که شاید شرایط آنقدر بد است که والدین تا این حد تلاش می‌کنند او را آرام کنند. در صورتی که زمان آن رسیده تا فرزندتان با پزشکش تنها باشد این کار را سریعا انجام دهید و اعتراض نکنید چرا که این کار اعتماد شما به فرزندتان در رابطه با توانایی‌هایش را نشان می‌دهد و موجب اعتماد به نفس او می‌شود.

۸. تمرکز خود بر رفتارهای کودک را مدیریت کنید.
در ازای توجه به ناراحتی، ‌ اعتراض و گریه‌های فرزندتان برای شجاع شدن او تلاش کنید.

۹. شرایط فرار را برای فرزندتان مهیا نکنید.
تا جائی که می‌توانید برای جلوگیری از فرار کودکتان برای مواجهه با پزشک تلاش کنید و به او به روش صحیح روحیه بدهید.

۱۰. در صورت استرس زیاد در کودک به روانپزشک مراجعه کنید.
اگر استرس فرزندتان از دندانپزشک بسیار شدید است، پیش از قرار ملاقات با دندانپزشک به یک مشاور یا روانپزشک مراجعه کنید. در واقع یک مشاور آگاه به درمان‌های‌شناختی – رفتاری می‌تواند سلامت روانی کودکتان را تضمین کند.

آشنایی با متخصص ارتودنسی ثابت یک متخصص ارتودنسی خوب کیست ؟

متخصص ارتودنتیست

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دکتر متخصص در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نا مرتب بودن آن ها کمک زیادی به بیماران می کند. این درمان با اصلاح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی در اثر جرم و پلاک ناشی از روی هم افتادن دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی به طور معمول ارتودنسی را به شکل سیم ها و براکت می شناسیم که نوجوانان بر روی دندان ها قرار می دهند و همه ما نیز بر این باوریم که این درمان تنها در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه دارد. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این درست نیست و با وجود مدرن ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به گرفتن نتایج مثبت از این درمان توسط دکتر متخصص ارتودنسی امیدوار بود. یک متخصص تجربه درمان به وسیله ارتودنسی ثابت چگونه است ؟ درمان به وسیله ی ارتودنسی ثابت کاملا بدون درد است .ممکن است بعد از اینکه براکت ها نصب شدند یا بعد از تنظیم سیم ها کمی ناراحتی داشته باشید اما این حالت باید به سرعت برطرف شود. استفاده از یک مسکن ملایم می تواند برای این شرایط مفید واقع شود. دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ارتودنسی ثابت پی گیری کردن قرار ملاقات ها با متخصص ارتودنسی و دنبال کردن همه ی توصیه او و مراقبت از بهداشت دهان و دندان هنگامی که تحت درمان هستید و بعد از درمان می تواند در رسیدن به بهترین نتایج اثر بخش باشد . مراقبت از براکت ها براکت ها ابزار بسیار ظریفی هستند به همین دلیل توصیه می شود که از مواد غذایی سفت و چسبناک و مصرف نوشیدنی ها و غذا شیرین هنگامی که براکت ها روی دندان شما قرار به شدت خودداری شود تا آسیب احتمالی پیشگیری شود . دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

دندان پزشکی و متخصص دکتر خوب

به چه دلایلی درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص به افراد پیشنهاد می شود؟ درمان ارتودنسی توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای تخصص ناهنجاری فک و دندان هستند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری فکی دهانی به واسطه درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص بر طرف می شوند و فرد دیگر نیازی به جراحی توسط دکتر متخصص که بسیار پر دردسر و هزینه است نخواهد داشت. در بعضی موارد نامرتب بودن ردیف دندانی باعث می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی زودتر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری می کند و مانع از پوسیدگی و افتادن زودتر از موعد دندان ها می شود. متخصص ارتودنتیست متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر تمام مزایایی که برای این درمان ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن نیز با درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی به افراد توسط دکتر ، علاوه بر لبخندی زیبا تر و تاثیر گذارتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود. بهترین زمان ارتودنسی توسط متخصص چه زمانی است؟ زمانی که ساختمان صورت در حال رشد هستند، ارتودنسی توسط دکتر راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهد داشت.
دکتر متخصص
دکتر متخصص ارتودنسی
دکتر نیما بنی اسد متخصص
متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی متخصص ارتودنسی یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی در شهر تهران دکتر نیما یک متخصص ارتودنسی عالیست که متخصص خبره و عالی متخصص ارتودنسی