تهران ، مجیدیه شمالی ، خیابان استاد حسن بنا ، نبش خیابان خسرو آبادی ، ساختمان ایرانیان ، پلاک 1 ، واحد 10

تأثیر ارتودنسی بر بینی

تأثیر ارتودنسی بر بینی
مدیر
تأثیر ارتودنسی بر بینی

آیا ارتودنسی بر اندازه بینی تأثیر می‌گذارد؟ اندازه کوچک یا بزرگ بینی برداشتی است که ما نسبت به تناسبات صورت و جایگاه اجزای آن درک می‌کنیم. زمانی که این تناسبات و جایگاه‌ها به هم می‌خورد اندازه‌هایی که تصور می‌کنیم کمتر یا بیشتر از حد واقعی خواهد بود.

تأثیر ارتودنسی بر بینی

مشکلات بینی بر روی رشد فک اثر می‌گذارد و هم‌چنین عدم رشد فک می‌تواند بر روی ظاهر بینی و صورت اثر بگذارد.

تأثیر ارتودنسی بر بینی

بینی

در سنین رشد، انحراف بینی و یا گرفتگی‌های بینی باعث می‌شود که فرد نتواند از راه بینی نفس بکشد و این موضوع باعث می‌شود که از راه دهان تنفس انجام گیرد.

به این خاطر به‌ مرور زمان حین خواب دهان بازمی‌ماند و فک‌های بالا و پایین تغییر شکل پیدا کنند، به‌نحوی‌که فک بالا به سمت جلو و فک پایین به سمت عقب رشد می‌نماید، این تغییرات باعث می‌شود که دندان‌ها نیز کج رشد کنند و در یک ردیف رشد نکنند و به شکل نامرتب قرار گیرند. این افراد نیاز به اصلاح دندان‌ها یا درمان ارتودنسی دارند.

در این بیماران درصورتی‌که فک آن‌ها اصلاح نشود و به‌تنهایی جراحی بینی انجام گیرد، به دلیل عقب بودن چانه، بینی برای فرد هم چنان بزرگ به نظر می‌رسد. باید حتماً اصلاح فک و چانه صورت گیرد تا تناسب بین بینی و صورت برقرارشده و احساس بزرگ بودن بینی به بیمار دست ندهد.

ارتودنسی بعد از عمل بینی یا قبل از آن

یکی از سؤالات متداول و رایج بسیاری از بیمارانی که قصد درمان ارتودنسی و جراحی زیبایی بینی را دارند این است که کدام درمان را باید زودتر انجام دهند؟ عمل بینی بعد از ارتودنسی یا قبل از آن؟

در جراحی بینی یکی از موارد مهم که جراح برای فرم نهایی بینی شما در نظر می‌گیرد، رابطه و تناسب آن با لب می‌باشد.  باید در نظر داشته باشیم ازآنجاکه ارتودنسی می‌تواند با حرکت دادن آن‌ها، فرم و موقعیت لب‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، بهتر است که ابتدا درمان ارتودنسی پایان گیرد تا پس از تثبیت موقعیت لب‌ها و فک، بیمار به جراحی زیبایی بینی بپردازد.

البته مواردی وجود دارد که مشکلات بینی باعث به وجود آمدن مشکلات فک و دندان‌ها شده در این موارد که نیاز به ارتوسرجری یا درمان ارتوگناتیک داشته باشید بایستی رویه درمان با هماهنگی ارتودنتیست و جراح فک و صورت برنامه‌ریزی شود.

در پایان توصیه می‌شود حتماً قبل از عمل بینی (راینوپلاستی) حتماً با ارتودنتیست (متخصص ارتودنسی) خود مشورت کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص

متخصص ارتودنسی

دکتر متخصص

دکتر متخصص

بهترین متخصص

دکتر متخصص

دکتر متخصص ارتودنسی یکی از بهترین ها می باشد دکتر نیما بنی اسد عضو هیئت علمی دانشگاه و یکی از برجسته ترید اساتید متخصص حوزه ارتودنسی می باشند دکتر نیما بنی اسد تا به حال 4 کتاب در حوزه تخصصی ارتودنسی و آزمون بورد تخصص منتشر کرده اند

متخصص ارتودنسی دکتر می باشد که علاوه بر توانایی عمومی دندان پزشکی تخصص ویژه در مرتب کردن دندان و ارتودنسی ثابت و متحرک برای کودکان و بزرگسالان می باشد

دکتر نیما بنی اسد متخصص ارتودنسی در شهر تهران می باشد ، کلینیک اول دکتر نیما بنی اسد در مجیدیه شمالی می باشد و کلینیک دوم در سعادت آباد می باشد

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی یک دوره دو ساله مجزا باید علاوه بر مقطع دندانپزشکی درس بخوند تا متخصص ارتودنسی شود